Není turista, jako turista

Příspěvek z Instagramu lenkavagnerova.cz

Když jsme s rodinou na podzim stoupali na Černou horu, zažívali kyslíkový detox se všemi vjemy přírody, stromy, barvami a vůní lesa, vracel se mi obraz klienta, který se mi ozval před odjezdem. Asi mi ho v parafrázi na moji práci připomnělo bludiště stromů nebo mlha, kterou jsme procházeli.🌲🌲

🤔 Šel k věci a ptal se mě tzv. na trumfy, aby si pak podmínky vyjednal v nějaké bance sám. „Mám hodně volného času a bankovní turistika je můj koníček,,✌ měl asi vytetováno na čele. Jo, někdy si spravedlivě uvědomuji, že mě klient nezná, každý stojíme v určitý moment na jiném břehu, klient neví, co vím já. Neví, že mu mohu pomoct, že mám náskok několik let, je to moje každodenní práce.  

💡S hrdostí v hlase mě obeznámil, že už stihl obejit 7 bank🏦, ze má v plánu doobejít zbytek v přesvědčení, ze jehlu v kupce sena v podobě nejlepší nabídky, najde nejlíp jen on sám. Proč? Myslel si, že je to pro něj bezpečnější vše držet v rukou sám. Zajímal ho jen úrok, ne obsah dalších parametrů, metodika, procesy, odhady…

Volal mi o nápovědu, kterou jsem mu nedala. Nabídla jsem, ze mu pomůžu celkově, když bude chtít.🤜🤛

Když jste uprostřed hlubokého lesa sami, nemáte mobil, ani buzolu, tak vám pomůže základní orientační smysl.

V kontextu hypotéky je to ale jen směr, ne zhodnocení kvality a dopadu toho, kam reálně směřujete.

Nemáte pomyslnou záchrannou vestu, protože když Vám v bance například nevyjde odhad, banka navrhne jedno řešení: „kliente, ber, nebo nech ležet“. Kdežto pokud vás doprovází nezávislý člověk a profesionál, který problematice rozumí, tak máte vždy více cest, kudy jít a můžete jít po té nejlepší cestě už napoprvé.

Ten, komu nejste lhostejní, vás dovede bezpečně a nejkratší cestou k cíli, nenechá vás ve štychu, když to budete nejvíc potřebovat. Je jedno, jestli jako přítel nebo najatý profesionál v případě vyřizování hypotéky.

Hovoří za mě 🆘 zkušenosti, kdy je mou opakovanou úlohou být záchranou sítí, když látuji klienta po jiných, co mu „chtěli pomoct“ přede mnou, ale neuměli případ dokončit, protože je „něco“ uprostřed procesu zaskočilo a případ nedotáhli. Klient pak leckdy úplně zbytečně zanechal stopu v registrech, když pak šel na druhý pokus jinam.

Nechte se doprovázet při vyřízení hypotéky profesionálem, který problematice rozumí. Nárazníkem pro banky pak nejste vy a můžete se procesem v ideálním případě jen sklouznout (a nemusíte skončit jako  osamělý turista:)

Každý máte jiný příběh a já jsem tu profesně i lidsky pro všechny, kdo moji pomoc potřebujete. Posledních 11 let se specializuji na financování nemovitostí, hypotéky, úvěry. Zajistím finance na koupi nemovitosti i bez dokládání příjmů nebo pokud jste čerstvě po insolvenci. Za moje služby nic neplatíte.
Komentáře