Stáhněte si e-book zdarma

Před deseti lety jsme se přestěhovali z klasického panelákového sídliště. Narodili jsme se tam, bydleli zde asi  30 let, narodili se tam i naše děti.

Měli jsme vše u nosu, uklízení bylo snažší, obchod i pošta pod domem, doktoři v dosahu, do školky pěšky...

Jednoho dne jsme ale zatoužili vidět modré nebe nad hlavou častěji, než jen z otevřeného okna v kuchyni nebo na procházce. Chtěli jsme si dojít bosou nohou pro čerstvé bylinky, nebo si jen tak utrhnout vypěstovaný hrášek, rajčata, rybíz nebo malinu..., vypít si odpolední kávu s nohama v trávě.

Snili jsme o tom, aby hranice mezi domovem a venkovní přírodou byla co nejtenčí.

Chtít víc metrů podlahy či víc koutů zahrady?
Je lepší bydlet v pronájmu nebo ve svém? 
Jak jsme celá rodina změnu prožívali? 

0
lidí prozkoumalo e-book před Vámi:)

Nakoukněte

NAPSALI JSTE MI

(Jiřiny celou reakci můžete stáhnout celou na odkazu výše)
"...Stavba prvního domu a bydlení v něm zní velmi úsměvně pro každého, komu to vyprávím. Manžel má děti z prvního manželství a musel začít do nuly. Bydlet v pronájmu a zároveň splácet hypotéku a platit alimenty je docela náročné. Proto manžel na domě až na krov vše dělal sám. V květnu jsme začali kopat, v srpnu položili první cihlu, 26.12. položili poslední tašku, mezí tím namontovali okna a protože jsme zjistili, že ne zrovna levný byt ve staré zástavbě je plesnivý, wafky v ložnici nefungují, tak jsme se 5. ledna, kdy bylo 20 centimetrů sněhu, přestěhovali do hrubé stavby.:) Žádné rozvody, žádné omítky, podlahy a některé příčky. Na mytí jsem ohřívala vodu na krbové vložce a myla jsem se ve velkém lavoru, který se prodává na stavební práce. Pro vodu jsem chodila do pumpy (leden) a když jsem prala v pračce, tak jsem lila vodu šuplíčkem na prášek. Zjistila jsem, že tak když pračka potřebuje vodu, tak se zastaví. Tak jsem ji pozorovala a lila vodu. Bohužel ji potřebuje snad dva kýble, což je víc, než jsem myslela.:)..."

 

Honza

"...Nádherně popsány chvilky ze života. Trochu ti v tichosti závidím a úplně jsem se vžil a viděl se v té situaci. Fakt krásně popsané. Tohle jsem si měl přečíst už před 15lety a byl bych se dokopal k domu dříve. Tedy už jako mladý jsme jeden dům na rekonstrukci koupili v Kozojededech, a pak šel do světa. Co píšeš, to prožívám defacto na chalupě ca 160km od Prahy, jenže jen víkend nebo dovča..." Honza