Nejdřív hypotéku, pak teprv hledat nemovitost

Většinou hledáte bydlení, pak teprve řešíte hypotéku.

Proč ne? Můžete to ale otočit.

Můžete si zajistit nejdřív hypotéku, zafixovat úrok, pak v klidu hledat nemovitost. Budete jako lidé kteří mají hotovost a jedná se jim pak lépe o kupní ceně. Pro prodávajícího jste seriózním partnerem, prodávající se rychle dostane k požadovaným penězům.

Parametry hypotéky

Jedná se o standardní hypotéku s anuitním splácením. Výhoda pro Vás je, že ještě než najdete nemovitost, budete už vědět na jakou výši hypotéky se dostanete, zafixujete si aktuální podmínky (nic ale nesplácíte), pak máte až 2 roky na hledání vysněné nemovitosti. Můžete objem hypo nadsadit, protože nemusíte vyčerpat skutečně to, co jste sjednali, 20 % nemusíte dočerpat zdarma. Do doby, než banka uvolní peníze, nic nesplácíte.

Splatnost až do věku 70 let, mimořádné splátky kdykoli, nedočerpání hypotéky bez sankce.

Účel nákup, výstavba, modernizace…

Pro schválený rámec objemu hypotéky a garanci sazby potřebujete pouze doložit své současné příjmy. Je to praktické pro ty, kteří třeba vědí, že změní výhledově zaměstnání. Splatnost hypotéky je maximálně 30 let. Tento hypoteční produkt umožňuje v průběhu splácení vkládat kdykoli mimořádné splátky bez sankce, dále můžete umořit až 25% ročně zdarma, jak umožňuje legislativa.

Hypotéky se poskytují do maximálně 90% kupní/odhadní ceny.

Ideální postup pro mnoho lidí je nejprve získat schválení hypotéky a poté hledat vhodnou nemovitost. Zde je několik důvodů, proč to může být výhodné:

1. Jasné hranice pro váš rozpočet: Schválení hypotéky vám poskytne jasnou představu o tom, kolik peněz si můžete půjčit od banky na nákup nemovitosti. To vám umožní lépe pochopit vaše finanční možnosti a stanovit realistické limity pro váš hledaný domov.

2. Zvýšená konkurenční výhoda: Když jdete na prohlídky nemovitostí se schválenou hypotékou, budete mít větší šanci na úspěšnou nabídku, protože prodejci budou mít více důvěry v to, že jste vážný zájemce s finančními prostředky na nákup.

3. Úspora času: Máte-li již schválenou hypotéku, můžete se soustředit pouze na nemovitosti, které odpovídají vašemu finančnímu rozpočtu. To může ušetřit čas při vyhledávání a vyhýbání se zbytečným prohlídkám nemovitostí, které si nemůžete dovolit.

4. Rychlejší uzavření obchodu: Když máte schválenou hypotéku, může to urychlit proces uzavření obchodu, protože nemusíte čekat na schválení hypotéky poté, co jste našli vhodnou nemovitost. Pro realitky jste ideální stejně jako lidé s hotovostí.

Pro více informací mě kontaktujte na: lenka@lenkavagnerova.cz

Každý máte jiný příběh a já jsem tu profesně i lidsky pro všechny, kdo moji pomoc potřebujete. Posledních 11 let se specializuji na financování nemovitostí, hypotéky, úvěry. Zajistím finance na koupi nemovitosti i bez dokládání příjmů nebo pokud jste čerstvě po insolvenci. Za moje služby nic neplatíte.
Komentáře