Neklapla Vám hypotéka?

Snažili jste si vyřídit hypotéku v bance, ale navzdory vynaloženému úsilí to bohužel neodpadlo.

Třeba jste neměli dostatečný příjem. Možná už jste starší ročník a hlavním důvodem, proč jste do hypotéky nešel, nebo nešla, je věk & splatnost hypotéky. Někteří jste po insolvenci a možnost o hypotéku požádat je v nedohlednu. Nebo nemáte jak bance doložit příjem, i když ho měsíčně pobíráte pravidelně. Taky můžete být začínající podnikatel, nebo podnikatel, který díky proběhlé pandemii covidu nemá dostatečně vysoké daňové přiznání. Někdy se i rozvádíte a stávající závazky vám brání si normální hypotéku vzít.

Ať jste kdokoli a odkudkoli, jste to vy, co jste leckdy hořce okusili různé cesty, které nedopadly dle Vašeho očekávání. Dostali jste se zrovna na tento web, text, kterým bych ráda předala naději – můžete bydlet ve vlastním vytouženém bytě či domě,  kde se budete moct realizovat na svém. Nemusíte bydlet v pronájmu, sypat peníze do ´nikam´. Zároveň zhodnocováním vlastní nemovitosti, krom užitku s bydlením, si vytváříte ´polštář´ na důchod, protože nemovitost je komodita, se kterou můžete v budoucnosti nakládat.

Zajímavosti v kostce (financování nemovitosti)

 • Nemovitost může nabývat jeden z manželů.
 • I pokud je vám například 65 let, můžete mít splatnost na 35 let, v případě smrti podlehne nemovitost řádnému dědictví (pokračovatel bude splácet dál, nebo nemovitosti prodá, zisk si nechá).
 • Příjem pouze prohlašujete, nedokládá se jako u hypotéky (je jedno, zda jste zaměstnanec, podnikatel, maminka na mateřské).
 • Běžící splátkové výdaje nevadí (prohlašujete čestným prohlášením, že máte na splácení).
 • I po čerstvé insolvenci můžete koupit nemovitost (na klasickou hypotéku se čeká až 5 let, zde můžete zahájit nákup obratem).
 • Můžete získat max 80 % z ceny odhadu (většinou kupní ceny; podílíte se minimálně 20 % vlastních zdrojů).

Jak nakoupit nemovitost, bez klasické hypotéky

Nemovitost za vás nakoupí družstvo. Budete splácet svůj dluh formou nájemného, které je anuitní (jako u hypotéky).

Jaká nemovitost, je vhodná?
Mělo by se jednat o hotovou nemovitost, byt, rodinný dům, chalupu v osobním vlastnictví. Podstatné je, aby to byla už vhodná zástava, nebyla to ruina. Může být po proběhlé rekonstrukci někdy v minulosti, nic moderního, ale musí být udržovaná. Tímto produktem nejde řešit rekonstrukce, pouze nákup. Nelze nakoupit pouze pozemek, nelze tímto produktem stavět. Pokud si nejste jisti, zda nemovitost, kterou jste si vyhlídli, je vhodná, pošlete mi odkaz s inzerátem na lenka@lenkavagnerova.cz.

Co je potřeba splnit pro úspěšný nákup nemovitosti?

 • Informace k nemovitosti, případně rezervační smlouva = následné vyhotovení odhadu.
 • Doložíte výpis z bankovních a nebankovních registrů, lze získat například přes www.kolikmam.cz.
  Z tohoto výpisu je podstatné to, zda jste v posledních 12 měsících nebyli v prodlení s nějakou splátkou. Pokud jste měli insolvenci, musí být už ukončená (nevadí být čerstvě po insolvenci).
 • Kopie Občanského průkazu.
 • Budete potřebovat mít 20 % z ceny nemovitosti do koupě + se platí poplatek za zpracování, jehož výše se odvíjí z výše hypotéky.

Příjem se nedokládá, ale prohlašujete, že máte na splácení nájmu.

Jak dlouho trvá celé vyřízení?

Je to dost podobné jako u hypotéky, raději ale počítejte 1-1,5 měsíce. Jelikož družstvo nakupuje Vámi vybranou nemovitost ve spolupráci se stavební spořitelnou (SS), jedná se o smluvní odhadce dané SS. Odhad stojí 5-6.000,-Kč.  Ten si budete hradit sami, nicméně po podpisu smluvní dokumentace Vám bude poplatek za odhad vrácen na účet (platí pro případy, kdy mě kontaktujete na základě doporučení nebo nějakého mého autorského článku:). V době, kdy se bude odhad vyhotovovat zkompletujeme všechny podklady, vše poběží:)

Převod do osobního vlastnictví

Nemovitost je možné kdykoliv převést od osobního vlastnictví. Jak jsem psala výše, družstvo nakoupí nemovitost, na kterou poskytuje finance SS, na nemovitosti bude stejně jako u hypotéky zástavní právo (vč. zákazu zcizení a zatížení).

Převod do OV podléhá podmínkám SS. Jelikož je zde úvěr s 5letou fixací, pak je převod do OV zdarma v době konce fixace (nicméně 3-4 rok si můžete už řešit hypotéku dopředu, dělat přípravy, se vším pomohu a nebudete na to sami). Pokud byste chtěli převést, vyplatit nemovitost v průběhu 5ti let, je to také možné, ale je zde pokuta SS 1 % z úvěru + ušlý úrok do konce fixace.

Pokud potřebujete podpořit, neváhejte se mi ozvat s vaší potřebou, získejte bližší informace. Vše je nezávazné a zdarma.

LeV
Reference
lenka@lenkavagnerova.cz
420 720 029 255

 

Každý máte jiný příběh a já jsem tu profesně i lidsky pro všechny, kdo moji pomoc potřebujete. Posledních 11 let se specializuji na financování nemovitostí, hypotéky, úvěry. Zajistím finance na koupi nemovitosti i bez dokládání příjmů nebo pokud jste čerstvě po insolvenci. Za moje služby nic neplatíte.
Komentáře